Köpek Göğüs Tasması

Köpek göğüs tasması hem sevimli dostlarımızın hem de biz evcil hayvan sahiplerinin daha rahat edebilmesi için tasarlanmıştır. Aynı zamanda türlerine göre değişiklik gösteren büyük ve güçlü kas yapısına sahip köpeklerin kontrolünü günümüzde daha kolay kılmıştır. Sevimli dostlarımızın evimize ve ailemize katıldıktan hemen sonra ihtiyaçlarını karşılamak gerekmektedir. Tasma da bu önemli ihtiyaçlar arasında yer almaktadır. Bizlerle her an mutlu ve enerji dolu olan bu sevimli dostlarımızın bazen hareketlerini ön göremeyebiliriz. İşte tam da bu nokta da köpek göğüs tasmasının önemi ortaya çıkıyor. Boyun tasması kullanılması ani durumlarda evcil hayvanınızın yapmış olduğu hareketlere ve atılmalara dayalı olarak boyun bölgesine zarar vermektedir. Nadiren oluşan bir durum olsa da boyun bölgesinde kalıcı hasarlar dahi ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle köpeğinizin sağlığı, rahatlığı ve tabii ki de sevimli dostunuza yol arkadaşlığı eden sizlerin de rahatlığı baz alınarak köpek göğüs tasması tercih edilmelidir. Mita olarak dostlarımız ile yollarımızın birleştiği yerde 1970’den bu yana kaliteli doku ve materyallerden evcil hayvan ürünleri üretmekteyiz.

Köpek Göğüs Tasması Modelleri

Hayatımıza renk ve neşe katan samimi dostlarımızın, günlük tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri adına gün içerisinde dışarı çıkma ihtiyaçları vardır. Bir sabah yürüyüşü, sıcak bir yaz günü ve soğuk bir kış akşamı fark etmeksizin, kendinizi köpeğiniz ile yürüyüş yaparken bulursunuz. Çoğu köpek sahibi normal varsaydığımız günlerde standart göğüs tasması tercih etmektedir. Köpeğinizin boyutuna ve cinsine göre tasmalar farklılık göstermektedir. Konfor, rahatlık, güvenlik ve sağlık için Air Mesh Göğüs Tasması tercih edilmelidir. Nefes alan kumaşı ile samimi dostlarımız için maksimum konforu sağlamakla birlikte, reflektif görünümü ile karanlık ortamlarda da ön plana çıkmaktadır. Sağlık açısından da kaliteli bir ürün olan bu tasma modelinde kokuyu önleyen ve kolay temizlenebilen kumaş tercih edilmiştir. Kullanmanız gereken tasma modeli ve türü köpeğinizin boyutlarına ve ırklarına göre farklılık gösterebilmektedir.

Göğüs Tasması Modelleri

Köpeğiniz için en uygun tasma modelini bulduktan sonra yapmanız gereken bir diğer şey ise en uygun kumaşı tercih etmektir. Malzeme seçeneklerini inceleyerek köpeğiniz için konfor ya da alerjik bir hastalığı var ise, anti alerjik kumaş tercihinde de bulunabilirsiniz. Bilinmesi gereken bir diğer husus ise ölçüdür. Modelini belirlediğiniz göğüs tasmasının en uygun ölçülerle köpeğinize uyum sağlaması gerekmektedir. Mezura yardımı ile köpeğinizin boyun ve gövde kısmından bu ölçümü yapabilirsiniz. Bu işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken husus mezurayı ne çok sıkmak, nede çok gevşek bırakmaktır.

Köpek Göğüs Tasmasının Faydaları

Sevimli dostumuza tercih ettiğimiz tasma modeli elbette ki sağlık ve güvenlik açısından önemlidir. Çünkü köpeğinizin cinsi her ne olursa olsun, köpekler genlerinden ötürü tez canlı ve atılgan hayvanlardır. Bu konuda iri yapılı ve yüksek kas kütlesine sahip köpeklerde boyun tasması kullanımı pek sağlıklı değildir. Sebebi ise yüksek kas kütlesine sahip köpeklerin güçlü bir şekilde öne atılmaları ile sahibinin gezdirme kayışını aniden geriye çekmesidir. Bu durum köpeğinizin boyun bölgesinde aşınmaya ve zamanla tahribata yol açmaktadır. Sevimli dostlarımızın sağlığı kadar güvenliği ve çevre güvenliği de önemlidir. Bazen köpeğimizin ani hareketlerini kestiremeyebilir, bu nedenle ani bir atılımda bulunan köpeğimizin tasmasını sert bir refleks ile geri çekeriz. Kimi zaman tasma elimizden kaydığı gibi, kimi zaman ise köpeğimizin boyun bölgesine zarar vermektedir. Bu nedenle göğüs tasması kullanımı hem sağlık, hem de güvenlik bakımından daha iyi bir tercih sebebidir. Köpeğinizin kontörlünün daha kolay olmasını sağladığı gibi, ani durumlarda boyun bölgesinde bulunan eklemlere de zarar vermemektedir.