Kedi Tırmalama Tahtası

>
>
Kedi Tırmalama Tahtası

Kedi Tırmalama Tahtası

Kedi tırmalama tahtası sevimli dostlarımız olan kedilerin içgüdüsel ihtiyaçlarını gidermek üzere tasarlanmıştır. Kediler, ataları olan kedigiller ve tıpkı diğer yırtıcı türler gibi tırnaklarını bileyleme, törpüleme ve kaşınmasından ötürü tırmalama ihtiyacı duymaktadırlar. Bu nedenle kediler halı, koltuk ve tırmalamaya müsait diğer nesneler ile tırmalama ihtiyaçlarını giderirler. Elbette bu durum kısa bir süre sonra tırmalanan bu tip nesnelere maddi zararlar da vermektedir. Kedilerin bu ihtiyaçlarını gidermeleri ve günlük enerjilerini atmaları için kedi tırmalama tahtası tercih edilmelidir.

Kedi Tırmalama Tahtası Ne İşe Yarar?

Tırmalama tahtası kedi dostlarımızın içgüdüsel, günlük enerji ve eğlence ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Tırnaklarının uzama döneminde tırnak kaşınmasından dolayı tırmalama ihtiyacı duyan kedi dostlarımız, aynı zamanda içgüdüsel olarak tırnaklarını sivriltme ihtiyacı da duymaktadırlar. Bunu tıpkı ortalama yedi aylık bir bebeğin dişlerinin kaşınmasından dolayı her nesneyi ısırmaya çalışması ile örneklendirebiliriz. Tırmalama ürünleri kediler için hem bir eğlence hem de bir ihtiyaç görme işlevine sahiptir.

Tırmalama Tahtaları

Kedilerin eğlence alanları olmakla birlikte, aynı zamanda içgüdüsel ihtiyaçlarını gidermeleri için tırmalama tahtaları oldukça elverişlidir. Koltuk, halı ve döşeme kenarları gibi alanları tırmalamak yerine tırmalama tahtasını kullanmaları hem sevimli dostlarımız hem de bizler için daha iyi bir seçenektir. Kedinize, evinize ve ofisinize en uygun modeli seçmek için kedi tırmalama tahtası modellerine göz atabilirsiniz. Aynı zamanda kedinize en uygun ortamı yaratmak adına kedi yatakları da tercih edilebilir.

Kedi Tırmalama Ürünü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tırmalama tahtası koltuk, halı ve tahta gibi bir çok nesnenin deforme olup aşınmasını önlemek adına tercih edilmesi gereken bir üründür. Patili dostlarımız için birbirinden farklı tırmalama matı modeli mevcuttur. İki yuvalı, İki yuvalı ve katlı, merdivenli ve kulübeli gibi bir çok tırmalama tahtası modeli bulunmaktadır. Sevimli dostunuzun ilgisini çekebilecek ve tırmalarken aynı zamanda eğleneceği modelleri tercih etmelisiniz. Kedi tırmalama yatağı, kedi tırmalama kulesi gibi bir çok tabire sahip olan bu ürünü satın almadan önce patili dostunuza en uygun renk modeli seçmek önemlidir. Oyuncaklı kedi tırmalama yatağı veya yuvalı kedi tırmalama kulesi tercihinde bulunabilirsiniz. Kediniz için en uygun yaşam ortamını sağlamak istiyorsanız;

 • Birden fazla kediniz var ise iki yuvalı tırmalama modelleri arasından seçim yapmaya,
 • Tercih ettiğiniz tırmalama tahtasının kedinizin boyu ile uyuşmasına,
 • Devrilme riski olmayan bir model olmasına,
 • Kedinizin ilgisini çekecek tasarımda ve renkte olmasına,
 • Kedinizin yaş gurubuna uygun olup olmamasına dikkat etmeniz önemlidir.

  Start typing and press Enter to search

  Shopping Cart

  Sepetinizde ürün bulunmuyor.

  Hemen Bize Yazın
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?